E-learning prawo jazdy kat. B. Jak przebiega i kiedy jest możliwa nauka jazdy online?

Kurs na prawo jazdy wymaga zaangażowania oraz nauki w określonym wymiarze godzin. Wiemy jednak, że wygospodarowanie czasu na zajęcia teoretyczne i praktyczne może okazać się nie lada wyzwaniem przy natłoku obowiązków. W takich sytuacjach sprawdzi się doskonale E-learning prawo jazdy kat. B. Jak przebiega? Kiedy nauka jazdy online jest możliwa?

Spis treści:

Na czym polega e-learning – prawo jazdy online?

Na początku warto wyjaśnić, co tak właściwie kryje się pod pojęciem e-learning. Prawo jazdy online jest możliwe wyłącznie w przypadku części teoretycznej. Zajęcia muszą spełniać określone kryteria, które umożliwiają utrzymanie wysokiego standardu szkolenia. 

Nauka zdalna cieszy się coraz większym powodzeniem podczas realizacji kursów językowych czy podnoszących kwalifikacje zawodowe. W obliczu pandemii COVID-19 stała się powszechna również w innych sektorach, a na wprowadzenie takiego rozwiązania zdecydowało się coraz więcej ośrodków szkolenia kierowców.

Mimo że możliwość prowadzenia wykładów na odległość z wykorzystaniem sprzętu komputerowego i Internetu istnieje już od 2011 roku, to dopiero sytuacja kryzysowa była dla wielu szkół bodźcem do realizacji zajęć przez Internet. Jeżeli interesuje Cię e-learning, prawo jazdy online w części teoretycznej zrealizujesz bez problemu w naszej szkole. 

Czy nauka jazdy online jest równie efektywna jak w OSK?

To, czy nauka jazdy online przyniesie pożądane efekty, zależy w dużej mierze od wybranego ośrodka szkolenia kierowców. Jeżeli instruktorzy angażują się w swoją pracę i potrafią przekazywać swoje doświadczenie w przystępny sposób, nie ma znaczenia, czy zajęcia odbywają się stacjonarnie lub przez Internet. Dobry instruktor przygotuje Cię w każdych okolicznościach do egzaminu państwowego w WORD tak, byś czuł się pewnie za kierownicą oraz podejmował odpowiednie decyzje na drodze.

Musisz również wiedzieć, że pozostaniesz w stałym kontakcie z instruktorem, który zapewnia wsparcie merytoryczne. Natomiast po zakończeniu kursu na prawo jazdy online, czeka Cię również szkolenie stacjonarne z pierwszej pomocy przedmedycznej.

UWAGA!

Zaznaczamy, że nie ma możliwości zrealizowania nauki jazdy online w części praktycznej. Nawet jeżeli zdecydujesz się na ćwiczenia z pomocą specjalnych symulatorów, nie oddadzą one rzeczywistych warunków w samochodzie i ruchu drogowym.

Dla kogo internetowy kurs na prawo jazdy będzie dobrym rozwiązaniem?

 

Internetowy kurs na prawo jazdy możesz zrealizować również we własnym zakresie, decydując się na szkolenie w trybie eksternistycznym. W takiej sytuacji zobowiązujesz się do samodzielnego przygotowania w części teoretycznej oraz przystąpienia do egzaminu państwowego, sprawdzającego wiedzę. Nie ma jednak powodów do zmartwień. Wybierając taką możliwość, wciąż możesz liczyć na wsparcie ekspertów ze swojej szkoły jazdy. Dodatkowo otrzymasz podręcznik kursanta, dostęp do oficjalnej bazy pytań oraz inne niezbędne materiały.

Jeżeli masz wiele obowiązków, które trudno pogodzić z terminami zajęć teoretycznych lub zależy Ci na szybkim zrealizowaniu programu szkolenia, internetowy kurs na prawo jazdy spełni Twoje oczekiwania. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Czy każda szkoła jazdy może przeprowadzać internetowy kurs prawa jazdy?

Naukę jazdy online w formie e-learningu mogą przeprowadzać ośrodki szkolenia kierowców posiadające specjalne poświadczenie. Każda szkoła starająca się o taką możliwość musi:

Internetowy kurs prawa jazy zrealizujesz w naszej szkole jazdy. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię taka forma szkolenia lub zajęcia stacjonarne, zapraszamy!

E-learning prawo jazdy kat. B i co dalej?

Jeżeli zdecydujesz się na internetowy kurs prawa jazdy, czeka Cię test sprawdzający wiedzę w wybranym OSK – tak samo jak w przypadku szkolenia stacjonarnego. Wyjątkiem jest jednak realizacja kursu w trybie eksternistycznym. Decydując się na takie rozwiązanie, musisz przystąpić do egzaminu państwowego w WORD. Kiedy otrzymasz pozytywny wynik, wystarczy zgłosić się do swojej szkoły jazdy w celu dokończenia szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zajęć praktycznych. Możesz również skorzystać z jazd doszkalających

Scroll to Top