Jak wygląda badanie na prawo jazdy Warszawa? Gdzie można je wykonać w stolicy?

Przed przystąpieniem do właściwego kursu na prawo jazdy musisz przygotować się na załatwienie kilku ważnych formalności. Wśród nich pojawia się między innymi: badanie na prawo jazdy. Warszawa to jedno z miast, które obfituje zarówno w ośrodki szkolenia kierowców, jak i lekarzy wykonujących specjalistyczne badania.

Gdzie zrobić badanie lekarskie na prawo jazdy w Warszawie, by było ważne? Na czym ono polega? O czym powinieneś pamiętać? Na te pytania odpowiadają nasi eksperci!

 

Spis treści:

Badanie na prawo jazdy Warszawa, czyli ważny etap na drodze do uzyskania uprawnień

Przygotowania do kursu nauki jazdy obejmują nie tylko wybór odpowiedniego ośrodka szkolenia kierowców, ale również kilka ważnych formalności. Bez nich nie będziesz mógł rozpocząć swojej drogi do zdobycia upragnionych uprawnień. Jednym z ważnych etapów jest badanie na prawo jazdy. Warszawa to duże miasto, w którym pojawia się wiele różnych ofert – nie zawsze korzystnych. Dlatego przed wyborem miejsca, gdzie sprawdzisz swój stan zdrowia, przeanalizuj dokładnie uprawnienia posiadane przez specjalistów oraz ceny.

Badanie na prawo jazdy Warszawa to oferta, z której musisz skorzystać, by otrzymać przepustkę do rozpoczęcia swojego kursu. Jeżeli nie uzyskasz pozytywnej opinii specjalisty w tym zakresie, Twój udział w szkoleniu będzie stał pod znakiem zapytania. Dlaczego jest to tak ważne?

Pamiętaj, wsiadając za kierownicę, bierzesz na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też konsultacje ze specjalistą są tak istotnym przystankiem na drodze do uzyskania uprawnień. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie wykonać badanie na prawo jazdy, Warszawa to miasto, w którym możesz skorzystać z naszej pomocy.

Gdzie przeprowadza się badanie lekarskie na prawo jazdy Warszawa?

Pierwszą kwestią, którą bez wątpienia należy przeanalizować, jest odpowiedź na pytanie, kto może przeprowadzić badanie lekarskie na prawo jazdy – Warszawa, Kraków i inne miasta. Nie każdy lekarz ma odpowiednie uprawnienia, by pomóc Ci w uzyskaniu wymaganego dokumentu. Zdarzają się zabawne sytuacje, kiedy potencjalni kursanci zgłaszają się do swojego lekarza rodzinnego w celu uzyskania niezbędnego orzeczenia. Dlatego spieszymy z wyjaśnieniami…

Naszym celem jest uświadamianie kursantów nie tylko w kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale również tak prozaicznych spraw jak załatwienie niezbędnych dokumentów. Bez względu na to, czy interesuje Cię badanie lekarskie na prawo jazdy – Warszawa, Kraków lub inne miasto, odpowiedź jest jasna. Specjalista musi posiadać status: lekarza orzecznika. Tylko w takim przypadku wydane zaświadczenie będzie ważne.

Gdzie przeprowadza się badanie lekarskie na prawo jazdy – Warszawa? Najlepiej udać się do jednego z tych dwóch miejsc:

 • Miejski Ośrodek Medycyny Pracy
 • Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy.

 

Zwróć uwagę, że nasza szkoła jazdy IntroHL współpracuje z lekarzem orzecznikiem. Dzięki temu możemy Ci pomóc w zdobyciu niezbędnych dokumentów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dalszej części artykułu. Jak wygląda badanie dla kierowców – Warszawa?

 

Jak wygląda badanie dla kierowców Warszawa?

Przebieg badania na prawo jazdy w Warszawie, a także innych miastach zależy tak naprawdę od kategorii uprawnień. Podczas naszej analizy skupimy się przede wszystkim na pozwoleniach niezbędnych do uzyskania prawa jazdy kat. B. Podczas wizyty u lekarza orzecznika zostaniesz przebadany pod kątem przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia samochodów osobowych. Jak przebiega badanie dla kierowców Warszawa?

 • Pierwszym etapem jest rozmowa na temat ogólnego stanu zdrowia. Podczas takiego wywiadu specjalista ocenia również stan psychiczny, próbuje dowiedzieć się, czy dana osoba ma problem z nadużywaniem alkoholu lub substancji odurzających.
 • Kolejnym etapem jest sprawdzenie kondycji wzroku oraz słuchu. Jeżeli masz wadę wzroku, powinieneś zabrać ze sobą soczewki lub okulary. Dzięki temu wyniki badań będą realne.
 • Trzecim etapem jest zbadanie zmysłu równowagi, działania układu oddechowego oraz pracy serca. To bardzo ważny etap! Każde z zaburzeń w tym obszarze może wpłynąć na zdolność do prowadzenia samochodu.
 • Dodatkowo badanie dla kierowców Warszawa obejmuje również pobranie krwi pod kątem poziomu cukru. Dlatego zaleca się, aby nie jeść przed wizytą słodyczy czy napojów słodzonych.

Po zakończeniu badania na prawo jazdy w Warszawie i innych miastach otrzymasz specjalne orzeczenie. Pojawią się w nim oznaczenia, które wskazują na wadę wzroku i konieczność jazdy w okularach (01.01) lub używania tylko soczewek (01.02) czy też soczewek i okularów zamiennie (01.06).

Zobacz również: Jazdy doszkalające Warszawa

Ile kosztuje badanie – prawo jazdy Warszawa?

Ważną kwestią jest również cena za badanie do prawa jazdy w Warszawie. Kosztuje ono 200 zł. Pamiętaj jednak, że cena może się różnić, jeżeli orzecznik podczas badania dla kierowców zdecyduje, że konieczna jest dodatkowa konsultacja także z innym specjalistą, na przykład okulistą lub neurologiem. Zdarza się, że OSK realizuje badanie w cenie kursu.

Dlatego przed wyborem szkoły jazdy zweryfikuj, czy dostępny pakiet obejmuje badanie na prawo jazdy w Warszawie.

 

Jak długo są ważne badania na prawo jazdy Warszawa?

Być może zastanawiasz się, co jaki czas należy powtarzać badania na prawo jazdy. Warszawa nie różni się w tej kwestii od innych miast w Polsce. Zasady są ogólnopolskie i wskazują jasno, że orzeczenie wydawane przez lekarza orzecznika mają charakter bezterminowy. Jeżeli specjalista nie dostrzega żadnych przeciwwskazań, nie musisz przeprowadzać powtórnych badań nawet w momencie wymiany dokumentu.

 

Badanie lekarskie na prawo jazdy – Warszawa IntroHL

W IntroHL dajemy naszym kursantom wybór. Każdy może dostosować pakiet do swoich potrzeb i oczekiwań względem szkolenia. Oferujemy trzy warianty, a jeden z nich obejmuje właśnie w cenie kursu badania lekarskie na prawo jazdy w Warszawie. Co proponujemy naszym kursantom?

 • BASIC
 • PREMIUM
 • GWARANCJA ZDANIA EGZAMINU
   
Uwaga! To właśnie pakiet “GWARANCJA ZDANIA EGZAMINU” obejmuje badanie lekarskie. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź naszą ofertę: Kurs prawa jazdy Warszawa!

NASZE SOCIAL MEDIA

Scroll to Top